Zdravie

Keto Diéta pre chudnutie Slovensko

Nie som obvykle fanúšik predpísaných “diét” -I naživo viac anti-diéta mantry. Zavolaj mi, vyčerpaný, ale slovo “diéta”, má trochu negatívne konotácie v týchto dňoch, s “módy” a “reštriktívnu” zvyčajne ju predchádza. Takže, keď som mal šancu dať Dr AX je nový Keto 360 programovú dvojtýždňovej skúšobnú prevádzku, urobil som nejaké vážne kopanie o ketogénna diétu, a či je to zdravé.

Tu je to, čo som sa dozvedel o keto diétu : Tu v podstate vymeniť high-carb stravy, ktoré väčšina Američanov majú tendenciu jesť, pre diétu, ktorá je veľmi vysoký obsah tuku (zdravé druhu), mierna bielkovín, a veľmi nízkym obsahom sacharidov. Predpokladá sa, že zmeníte zdroj, z ktorého vaše telo získava energiu (a spaľuje kalórie) z glukózy (zo sacharidov) na ketóny (z tuku). Tento posun sa nestane po jednom nepriestrelného káve, hoci. To zvyčajne trvá niekoľko dní jesť týmto spôsobom pre vaše telo dosiahnuť ketózy-, kde je to pri pohľade na tuk ako prvý zdroj paliva. Kedysi tam, aj keď vaše telo “bude spaľovanie tukov po celý čas,” hovorí Dr. Ax. “Nezáleží na tom, či pracujete, alebo spí, alebo čo robíte, vaše telo aj naďalej spaľovať tuk v ketózy.”

Vyzbrojený 411 o tom, ako keto diéta práce, cítil som povzbudil a uľavilo. Koncept má korene v nutrition- a chudnutie vedy. A zo svojich pôvodných rozhovorov s Dr. Ax, Páčilo sa mi s vedomím, že ketogénna diéta výsledky sú vždy chcel byť časovo ohraničené-jesť týmto spôsobom nie je životný štýl a to dáva zmysel. Možno ste počuli, že keto strava bola na poslednom mieste v US News & World Report 2018 zozname najlepších a najhorších diéty. Aj keď som sa vydal na túto cestu, než že správa prišla von, tak by som dal keto diétu pokus bez ohľadu na to. Súčasťou kritérií pre daný zaradil zoznamu bolo, či je strava bola udržateľná a ľahko sledovať-keto strava je tiež nie, ale to nie je navrhnutý tak, aby byť. “Neodporúčam ľudia nasledovať prísne ketogénna diéty pre ich život,” hovorí Dr. Ax. “Odporúčam 30- až 90-dňové obdobie, po ktorej sa pohybuje na spíše,cyklistického’fázi, kde si môžete cyklus dovnútra a von z ketoskupiny.” Dr. Ax priznáva, že po keto diétu bude ťažké pre väčšinu ľudí , pretože mnohí Američania majú stravu s vysokým obsahom cukru, soli a sacharidy. Ale hovorí, že potenciálne výhody posilňujúci zdravie mozgu, podporujúce svaly a celkovo lepší výkon v telocvični, v kancelárii, a v živote, sú stojí za uvedenie v tvrdej práci. (Stačí sa pozrieť na Keto stravy Výsledky Len Widerstrom Saw Po 17 dňoch).

To všetko povedal, bol som pripravený dať keto diétu skúške, a v nasledujúcich týždňoch medzi vďakyvzdania a Vianocami, nič menej. vychutnal som si predstavu o tom, ktoré preukazujú, že jesť tuk neznamená, že ste tučná, strava, mýtus, že by som rád videl umierať rýchlejšie smrť.

The prípravný obdobie

Všetky nové návyky potrebujeme plán. Našťastie som mal Blueprint Keto360 (ktorý zmapoval, ako to všetko bolo ísť dole), Dr. Ax mám k dispozícii pre všetky otázky, Keto360 schváleným zoznamom potravín, a manžela, ktorý súhlasil, že skočiť na dvoj- týždeň keto rozbehnutého vlaku so mnou. (Výskum ukazuje, že majú buddy systém zvýši vašu úspešnosť pri fitness, diéty, a dokonca sa držať svojho novoročných predsavzatí.) Napriek tomu, posadil sa prísť na to môj prvý týždeň keto diétnych jedál a občerstvenia bolo skľučujúce. (Side Poznámka: Aj vedel , že keď som chcel uspieť na to, že musím mať možnosť kúpiť obed Našťastie, Dr Ax je úplne na palube, hovorí, že väčšina café šalátových barov. bude mať to, čo je potrebné vytvoriť keto jedlom veľkú špenát šalát s lososom a avokádom, napríklad.)

Keto jedlo vyzeralo tak ťažký a bohatý na mňa, a to jednoducho nie je, ako som bol zvyknutý jesť. Navyše sa považujem za Flexitariáni, takže myšlienka jesť viac mäsa a omnoho častejšie, než som zvyčajne rádoby mi dal pauzu. Dr. Ax ma uistil, že aj vegetariáni mohol vytiahnuť z keto diétu v prípade, že plánovaná dobre. (Vegetariáni môžu taky.) To znamená, že on je zástancom živočíšnych výrobkov a červeného mäsa konkrétne, pretože železo, ktoré poskytuje pre ženy (ktoré sú viac náchylné k nedostatku) a pretože to môže posilniť energiu, keď sacharidy chýba. (Ide o ostatné veci Vegetariáni si musia byť vedomí z pred odchodom oxo.)

Napriek tomu ma baví varenie a napriek tomu mám v pláne svoje jedlo na pravidelné. So zoznamom keto potravín v ruke a rady od Dr Ax v mojej mysli, naplnené som nákupného vozíka s verziami pre rodinné veľkosti toho, čo som pravidelne kupovať (jablká, jarabinu, orech masla, kel), a veľa viac mäsa ako som kedy v mojom košíku naraz (dôvod jahňacie, kuracie, REAL slaniny). Čo chýbalo? Niektorí z mojich obvyklých položiek, high-sacharidov, ako sú celozrnné anglické dolky, pomarančového džúsu, orech squash, a chipsy.

Keď som sa cítil celkom presvedčení o svojej schopnosti znížiť späť na zrejmých sacharidov, cítil som menej istý zdvojnásobil na mojom tuku. To je jeden aspekt ketogenní diéty, že si myslím, že veľa ľudí nerozumie. Keto nie je len low-carb diéta, je to s vysokým obsahom tuku strava, taky.

Aj môžu riešiť kokosový olej a avokádo v pohode. Ale bol tam jeden vec, o najbližších dvoch týždňov, ktorá bola rysujúcej sa nado mnou: občasné hladovanie (IF) Dr. Ax zabudované do svojho programu. (Nie všetky keto diéty patrí to.) V Keto360 si môžete vybrať z troch rôznych stravovacích okien, a ja som šiel na najdlhšiu: poludnie až 8 hod, čo znamenalo, že by som nemal byť jesť tuhú stravu až do poludnia. Mám aktívny fitness plán, ktorý potrebuje palivo (a obnova) v pravidelných intervaloch, a tak som sa obával, že by som naozaj chýba mi ranný jogurt s ovocím a nechať pocit hangry do 10 hodín (nehovoriac, niektoré potravinárske profesionáli cítiť potenciálny prínos prerušovaným pôstu nemusí byť stojí za riziko.) Dr. Ax ma uistil, že nielen by som mohol zvládnuť, ak ale dočasne hladujúce telo týmto spôsobom umožní ju liečiť. “Keď ste pôst po určitú dobu, ste v podstate nechal systémy nášho tela úplne odpočinok a zotavenie.” A mal pravdu. To je presne dôvod, prečo spánok je najdôležitejšia vec pre chudnutie a zdravie, prečo sú také veci, ako je krása nočných krémov a prečo ostatné dni sú kľúčové pre splnenie akéhokoľvek fitness cieľa. Rozklad potravín, rýchly obrat buniek a opravy sval slzy všetko stalo počas odpočinku.

Navyše, nie je to ako by som nemohla kŕmiť svoje telo niečo do poludnia. Low-carb keto nápoje ako čaj, voda a káva sú všetky možnosti, a Dr. Ax navrhli doplniť proteín (ako jeho kostná vývar alebo kolagén proteínové prášky), k svojim tekutín pomôcť odraziť hlad. Tak, v priebehu svojej dva týždne, som experimentoval s Dr Axe kosť vývar z bielkovín a kolagénu bielkovín, rovnako ako mlieka nesladené nondairy ako sú mandle a ovsené mlieko. Budem k veci na tomto jednom: Aj keď znalecký posudok sa zmieša na biologickú dostupnosť kolagénového prášku a jeho potenciálne prínosy pre zdravie, prostredníctvom pokusov a omylov, som pristál na kávy s ovsené mlieko a kolagénnych peptidov, ako je môj go-to ráno variť , Tiež som vzal niektoré Keto Fire doplnkov Dr. AX v dopoludňajších hodinách. Obsahujú exogénne ketóny, čo je ozdobný spôsob, ako hovoriť bonusových ketóny moje telo neprodukuje samo o sebe.

Pri jedle plánovaných, výskumu uskutočnenom a doplnky na ruky, bol som pripravený a vzrušený na túto výzvu. Tu je úryvok z mojich dvojtýždňových skúsenosti, a keto diétu výsledky, ktoré boli dodané s ním:

Deň 1: Je 08:15 a môj žalúdok vrčí. Vie, že je čas pre jeho raňajkách a ja ho zbavila. mieša som bielkovín kávu a vybehol z dverí. Moja prvá myšlienka je, že vanilkovou príchuťou je príjemným doplnkom ku Čierna káva. Ale ku koncu termosky, uvedomujem si, že bez ohľadu na to, ako ho na kocky, vanilka kostnej vývar proteín káva nie je to isté ako vanilková blond pečienka s odstredeného mlieka.

Deň 2: K dispozícii je bagel predajňa menej než jeden blok od mojej kancelárie. Odovzdám to každý deň a nikdy naozaj myslíte, že nič z toho. No, nie dnes! Vôňa čerstvo upečených všetko bagely, a bolo to, že vegetarián smotanový syr som zacítil? -Vyvolané zaváňali von z dverí, keď som prechádzala okolo mimoriadne rýchlo. (Aj keď som neskôr zistil, že je a spôsob, ako mať chlieb a stále zostať v ketózy.)

Deň 3: Som unavený AF. Ako druh unavený, keď ste tak vyčerpaná budete musieť použiť svoju ľavú ruku zdvihnúť pravú ruku. Nejako vypáčil som z postele prísť len si uvedomiť, kardio nebolo nikdy Hardie, takže niektoré chill silový tréning sa bude musieť stačiť. (Teraz už viem, Týchto 8 vecí o cvičenie, zatiaľ čo na Keto stravy.) Avšak, pocity letargia bolo možné očakávať, hovorí Dr. Ax, ktorý hovorí, že dni 2 a 3 boli tiež najťažšie pre neho prvýkrát skúsil oxo. “Každé telo je iné,” ma uisťuje. “Niektorí ľudia cítia lepšie, 5. deň, iní berú za dva týždne.”

Deň 4: Chytil obed von bola úspešná tak ďaleko. Dnes bol nejaký tilapia, cukety a žlté squash a kale aj tofu šalátom. hodil som na pol avokádo pre dobrú mastné opatrenia. Oh, a všimol som si, že som stratil pol kila už, čo je určite len voda váha-sacharidy zadržiavať vodu, takže je limitujúci je surefire spôsob, ako uvoľniť nejaké tekutiny v tele, ale napriek tomu. úbytok hmotnosti nebol môj cieľ, ale pochybujem, že som sám v myslení, “Vezmem si to!”

Deň 5: Ako osud by mal to, pätnásť hodín valí okolo a dostaneme správu, že tam sú sušienky v konferenčnej miestnosti. Bol som prichádzala na keto-schválených potravín, ako Granny Smith jablká (tzv koláč zelené jablko má cesta menej cukru, než, povedzme, červený Gala), a full-tuk tvaroh s čučoriedkami (kde si bol celý môj život, desiatu? ) s žiadnu skutočnú problémy s chute. Ale len s vedomím, že sú cookies, ktoré nemôžem jesť cítim trochu podvedený. (Hoci tieto low-carb Keto dezerty s tým pomohol.)

Deň 6: Keď som si spomenula na to, čo som dnes zjedol, som si uvedomil, že medzi mojím šalátom a mojej jahňacie hamburger, som jedol celý avokádo. Plán Keto360 odporúča nie viac ako pol avokádo denne a väčšina odborníkov na výživu by pravdepodobne súhlasiť. Kým krémové, zelené plody je naplnený množstvom zdravých tukov, ktoré musím v prebytku, aby zostali v ketózy, u 300 kalórií pop, ktoré môžu rýchlo sčítajú. (Jeden gram tuku sa rovná 9 kalórií, protiľahlé 4 kalórií na gram ako pre bielkovín a sacharidov.)

Je pravda, že kalórie nie sú jedinou vecou, ​​na ktorej záleží na vašej strave, ale ak sa snažíte schudnúť (čo je hlavný dôvod, prečo mnoho ľudí sa snaží keto diétu), je si vedomý kombinuje všetky tie s vysokým obsahom tuku strava je dôležitá pre úspech.

Deň 7: Peak vyčerpania nachádza v chrbte v dňoch 3 a 4, ale za rohom a začal sa cítiť ako ja v posledných niekoľkých dňoch. Teraz v polovici značku, mám pocit, že som dostal túto keto jedlo-plánovacie vec dole a to aj v prípade, že jedlo nie je všetko, čo som dúfal, a sníval. (Viac o tom nižšie). Navyše som schopný efektívne trénovať tak, ako som zvyknutý. Cez víkend som narazila na Barre, na bicykli, a (rýchlovarná kanvica) zvony, a to skvelý pocit. Mám energiu späť a ešte niečo navyše. A ja zrazu cítim ľahší (pokles o ďalšie libru) a silnejší.

8. deň: Som stále snaží nájsť ranný nápoj, ktorý ma baví a to ma udržuje plný, tak sa snažím chuti prášku kolagén proteín s mojou kávu plus splash macadamia orechov mlieka. To ešte nie je to isté ako francúzsky tlač so smotanou, ale je to win! Na solid-potravinárskeho vpredu, začínam byť trochu zarobil viac o všetko mäso som nejedol v minulom týždni. Je to viac, než som normálne jesť trikrát tak dlho. Jahňacie hamburgery, morčacie šalát-wrap tacos Kuracie šaláty. Môj trávenie je preč (aj keď beriem probiotiká každé ráno), tak Dr Ax odporúča jeho Keto Digest doplnky pri obede. Že obsahujú tuk-trávenie enzýmy, ktoré pomáhajú rozkladať prebytočného tuku a bielkovín, ktoré moje telo nie je používaný k náročné, a to pomáha.

9. deň: I ustúpila. Utekal som von na ranné cvičenie a dnes ráno som mal poriadnu lyžicu arašidového masla, ale bol som hangry, jo?! Aj keď som sa v duchu, či to stačí, aby ma vyslať ketózy, tam je naozaj žiadny pocit viny (potraviny by nikdy sa budete cítiť previnilo, IMO). Musím palivo pre svoj tréning-obdobie.

Deň 10: začínam ochorieť z rovnakých potravín, ktoré poznám, sú bezpečné stávky. A koľkokrát som googled “Je _____ keto?” So vymyká z rúk. Som si uvedomil, že jediná skutočná reptania mám s keto diéty je, že existuje toľko zdravé, výživné potraviny, ktoré nemožno jesť, zatiaľ čo na neho. (Možno to je dôvod, prečo odborníci hovoria, mali by ste sa vzdať reštriktívne diéty raz a navždy.) Mrkva? Sladké zemiaky? Ružičkový kel? Čo vitamíny a živiny, budem chýbať na ponechaním týchto potravín off mojom tanieri?

Deň 11: Ženy na šalát obchode omylom dal chleba v taške, aj keď som povedal, ani chleba . Hodil som ho na ceste von z dverí. Dnes je to smutný deň. V ďalších noviniek, moja energia je ešte kopanie, som sa držať krok s mojimi tréningu a ja stratil ďalšie kilá. (I druh neznášam váženie sám to často.)

Deň 12: Dr. Ax ma uistil, od začiatku, že by som bol schopný držať svoje obvyklé druhy cvičení, a som rád, hlási, že môžem držať krok s mojím obľúbené boxerské a cyklistické triedy bez pocitu mŕtve polke.

Deň 13: Mám vzťah lásky a nenávisti s týmto prerušovaným pôstu vec. Myslím, že to “pracuje”, a tým mám na mysli Strácam nejakú váhu. (Plus, vylepšené zloženie tela a definície môžu prísť pri chudnutí.) Keď som sa opýtať doktora Ax, či by som mal priradiť svoj úspech na ketoskupinu alebo IF, hovorí oboje. “Povedal by som, že je to 80/20 silnejšie v prospech keto, ale prerušované pôst to pomôže rovnako,” hovorí. Schopnosti spaľovanie tukov z keto majú viac sily za ňou, pokiaľ ide o chudnutie, konkrétne dodáva, ale prerušované pôst môže byť ideálne pre trávenie a len dobrý pocit.

Deň 14: Dnešný posledný deň v pláne Keto360, takže prirodzene som nosiť moje telo maslom nádrže na ranné tréning. Trieda začlenená ťažký tréning zdvíhanie obvode a kardio výbuchy, a cítil som, že by som mohol ísť na druhé kolo, keď bolo po všetkom.

Na záver som spokojný s mojimi výsledkami keto diétu ako interne, tak externe. Stratil som 4 libry za dva týždne, získal nejakú energiu a efektivitu môjho tréningu, a častejšie ako nie, mal pocit, že som videl lepšie svalový tonus miesto pocit plnosti alebo skľúčený. Kým ketogénna diétu nemusí byť môj go-to pravidelne, Dr AX finále spätná väzba bola povzbudzujúca: Hovorí, pretože som teraz mal úspešnú keto skúšobnú prevádzku, keby som chcel cyklu cez niektoré keto týždňov (alebo aj mesiace, nabudúce), bol by som schopný ľahko, prípadne dosiahnutie ketóza ešte rýchlejšie. Aj keď bude plný sily späť na sacharidy mňa ani nikoho iného, ​​kto chce keto-cyklus mohol vykoľajiť, Dr Ax hovorí, že šance sú v môj prospech. “Deväťdesiat percent času, ak niekto to urobil raz, že sa dostane do ketózy rýchlejšie a jednoduchšie nabudúce,” hovorí.

V skutočnosti, ako hovorí môj už trochu vyvážená strava je súčasťou dôvod, prečo som nezažil keto chrípku. (Niektorí ľudia uvádzajú, nevoľnosť ich žalúdku, podráždený, a závraty, okrem iného príznaky podobné chrípke, po dobu prvých niekoľkých dní alebo dokonca týždňov keto.) Ľudia, ktorí prechod od veľmi high-sacharidov a vysokým obsahom bielkovín stravy na A vysokým obsahom tuku, sú náchylnejší k týmto vzácnym, ale extrémne symptómy, hovorí. To je dôvod, prečo sa hovorí, že postavil hody Phase-keď pridávate tuky do svojho jedálnička, bez toho by v skutočnosti obmedzujú svojej sacharidov-do svojho plánu Keto360 ako spôsob, ako zmierniť vaše telo do ketózy. “Ak je niekto celkom dobrý jedák a oni už majú mierne množstvo tuku v ich strave, nie s vysokým obsahom tukov, ale stredne typicky budú prechod celkom dobre,” hovorí.

Mnoho ľudí môže vyzerať po mojom boku po boku pred a po fotky a premýšľať, “Bola fit pred a vyzerá teraz to isté.” (Nie je to zvláštne, ako odlišne tí ostatní ľudia vidieť v porovnaní ako vidíte sami?) Ale jesť a cvičenia by mala byť vždy o viac ako estetiku. Ako sa vaša diéta a fitnes návyky vás pocit ? Jedlo je palivo (a obnova) pre činnosti sa vám páči robiť väčšinu. Ak dobre jesť znamená, že ste získali nejakú perspektívu, potom skončí s lepším zadok je len čerešničkou na torte. BTW, môžem mať tortu teraz.

Paulína Turošíká

Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé.
jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby.

Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov.
Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...